ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8794284
*
nr 879 4284
Spegel
höjd: 110, nyproduktion
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:20:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 18:23:38
1
150 kr
27/2 18:31:07
2
200 kr
28/2 17:36:28
1
250 kr
2/3 18:06:49
3
500 kr
3/3 11:57:22
4
700 kr
3/3 17:18:28
5
800 kr
3/3 18:09:06
6
Vinnande bud
3/3 18:10:52
5
1.100 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 879 4284
Spegel
höjd: 110, nyproduktion
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 18:23:38 | 1 | 150 kr |
27/2 18:31:07 | 2 | 200 kr |
28/2 17:36:28 | 1 | 250 kr |
2/3 18:06:49 | 3 | 500 kr |
3/3 11:57:22 | 4 | 700 kr |
3/3 17:18:28 | 5 | 800 kr |
3/3 18:09:06 | 6 | Vinnande bud |
3/3 18:10:52 | 5 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53